zajęcia cykliczne

Zajęcia cykliczne

Podczas roku szkolnego każdego dnia odbywa się szereg ciekawych zajęć, podczas których dzieci wzbogacają wiedzę o świecie, rozwijają swoją wyobraźnię i pobudzają chęć do samodzielnej eksploracji. Działa u nas codzienna świetlica, podczas której zapewniamy opiekę, wsparcie w odrabianiu prac domowych oraz prowadzimy zajęcia ogólnorozwojowe, plastyczne, sensoryczne i ruchowe dla najmłodszych. Ponadto, aby pomóc uczestnikom zrozumieć technologię, prowadzimy pozalekcyjne zajęcia cykliczne z robotyki i programowania. Zajrzyjcie do szczegółów i zobaczcie co ciekawego dla Was przygotowaliśmy.

Nasze atuty:

– kameralne grupy 10 osobowe
– autorski i innowacyjny program
– profesjonalne zestawy edukacyjne
– indywidualne podejście 
– podział na grupy wiekowe
– kursy na poziomie podstawowym i zaawansowanym
– mnóstwo zabawy połączonej z ciekawą wiedzą

Wsparcie Polskiej Akcji Humanitarnej

Nasza organizacja dołączyła do programu Pajacyk: pomoc psychospołeczna!
Program „Pajacyk” do tej pory był nam znany z akcji dożywiania dzieci. Od początku marca 2021r. prowadząca program Polska Akcja Humanitarna rozszerzyła działalność o wsparcie psychologiczne dla młodych osób. Od maja działamy razem z Pajacykiem! Naszym wspólnym celem jest zapewnienie dzieciom adekwatnej pomocy w tych trudnych czasach. Dołączenie do programu daje nam możliwość jeszcze szerszego dotarcia z pomocą do dzieci i młodzieży w naszym regionie! W ramach programu będziemy mogli: sfinansować indywidualne konsultacje psychologiczne dla dzieci, młodzieży i ich opiekunów oraz prowadzić warsztaty grupowe dla dzieci, które pozwolą na szeroką integrację, pokażą jak radzić sobie z emocjami oraz budować poczucie własnej wartości.

Kto zostanie objęty naszą pomocą? My, jak i pozostałe organizacje działające w ramach programu „Pajacyk: pomoc psychospołeczna”, przeprowadziliśmy rozpoznanie potrzeb w naszych regionach. Wśród podopiecznych objętych programem znajdą się dzieci i młodzież od 6 do 18 roku życia oraz ich rodzice/opiekunowie.
W sumie pomoc psychospołeczna nasze działania obejmą blisko 370 dzieci i ponad 200 dorosłych – rodziców, opiekunów, pedagogów. Nasze wspólne działania z Polską Akcją Humanitarną na rzecz rozwoju dzieci można wspierać poprzez strony:
Polskiej Akcji Humanitarnej: https://www.pah.org.pl/wplac/
Pajacyk: https://www.pajacyk.pl/wesprzyj/

Ruszamy z rekrutacją dzieci i młodzieży ukraińskiej w wieku od 6-18 roku życia do świetlicy pozaszkolnej Centrum Odkrycie!
Pomagamy w nauce i szkolnych lekcjach, każdego dnia organizujemy inne ciekawe zajęcia: plastyczne, komputerowe, konstruktorskie, matematyczne i inne. Prowadzimy grupowe warsztaty z psychoedukacji w formie zabawy. Jeżeli potrzebujesz organizujemy indywidualne spotkania z psychologiem. Nasza kadra mówi w języku ukraińskim, więc nie musisz się martwić o komunikację! To idealne miejsce na integrację w bezpiecznym i komfortowym miejscu!

Terminy zajęć: 

Odpłatne zajęcia z programowania i robotyki odbywają się w każdy wtorek i czwartek od 3.10.2023. Każde z nich trwa dwie godziny lekcyjne (90 minut).  Zapraszamy Państwa na bezpłatne zajęcia próbne w ostatnim tygodnia września, o których poinformujemy osoby zainteresowane!

 

ROBOTYKA
Grupa I (8-10 lat)
wtorek, 16:00 – 17:30

Grupa II (11 – 14 lat)
wtorek, 18:00 – 19:30

 

PROGRAMOWANIE
Grupa I (8-10 lat)
czwartek, 16:15 – 17:45

Grupa II (11 – 14 lat)
czwartek, 18:00 – 19:30

 

Aby wypełnić ten formularz, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce.
Imię i nazwisko dziecka
Imię i nazwisko opiekuna
Pola wyboru

Do zobaczenia!

Projekt jest współfinansowany ze środków Gminy Wrocław

Wsparcie Polskiej Akcji Humanitarnej

Naszą organizację wspiera program Polskiej Akcji Humanitarnej Pajacyk

Program „Pajacyk”. Naszym wspólnym celem jest zapewnienie dzieciom adekwatnej pomocy w trudnych czasach. Dołączenie do programu daje nam możliwość jeszcze szerszego dotarcia z pomocą do dzieci i młodzieży w naszym regionie! 

 

Підтримка Польської Гуманітарної Aкції

Наша організація підтримується програмою Паяцик Польської гуманітарної акції

 

Програма Паяцик. Наша спільна мета – надати дітям належну підтримку у важку хвилину. Приєднання до програми дає нам можливість ще ширше охопити дітей та молодь нашого регіону!

 

Nasze wspólne działania z Polską Akcją Humanitarną na rzecz rozwoju dzieci można wspierać poprzez strony:

Polskiej Akcji Humanitarnej: https://www.pah.org.pl/wplac/

Pajacyk: https://www.pajacyk.pl/wesprzyj/

Robotyka

Zbuduj i zaprogramuj własnego robota.

Roboty coraz częściej są nieodłączną częścią naszego życia. Dzięki naszym zajęciom dziecko pozna najnowocześniejsze technologie, które pomogą mu się odnaleźć w coraz szybciej rozwijającym się świecie. Z każdymi zajęciami nasi podopieczni będą uczyli się coraz trudniejszych rzeczy, które daleko wykraczają poza podstawę programową. Na zajęciach uczniowie są od opieką wykwalifikowanej kadry, dzięki której nauczą się programować roboty. Wiedza zdobyta w Laboratorium Kreatywności ułatwi start w dorosłe życie, a także pomoże zrozumieć technologię każdemu dziecku.

Ogólnorozwojowe

Zrozum świat, którego jeszcze nie odkryłeś.

To czas najmłodszych odkrywców!
Zajęcia mają na celu wzbogacać wiedzę o świecie , rozwijać wyobraźnię i pobudzać chęć do samodzielnej eksploracji. Przede wszystkim stanowią przygodę, która ma stymulować uczenie się poprzez badanie i odkrywanie – jest to bowiem okres najszybszego rozwoju intelektualnego, jaki następuje podczas całego życia człowieka. Zajęcia odbywają się wg stałego schematu, dzięki czemu dziecko bez problemu odnajduje się w zajęciach i z łatwością wie co za chwilę będzie. Daje mu to poczucie bezpieczeństwa, które jest tak istotne na tym etapie rozwoju. Podczas zabawy śpiewamy z elementami rytmiki, które wzbogacają język dziecka i są łatwe do zapamiętania. Gramy na instrumentach typu bębenki, jajka shaker, grzechotki, janczary czy kołatki. Wykorzystuje chustki, piłki, piórka aby dzieci skupiły swoją uwagę na danym przedmiocie i wykonały przygotowane ćwiczenia. To co daje wiele radości do chusta animacyjna, dzięki której dzieci czują się swobodniej, otwierają się i eksplorują swoje ciało. Po głównej części zajęć przygotowuje zarówno ćwiczenia plastyczne, które wprowadzają dziecko w świat twórczości. Zamiennie z zabawami plastycznymi bawimy się podłogowo i jednocześnie ćwiczymy motorykę małą poprzez wkładanie guzików, drucików kreatywnych czy wykorzystywanie kamyków i butelek.

Muzykowanie daje moc

Zajęcia w języku angielskim dla rodziców z dziećmi w wieku 0-3 lat. Kontakt z dobrej jakości muzyką od pierwszych miesięcy życia uwrażliwia na różnorodność dźwięków, pobudza wyobraźnię dziecka, otwiera je na eksperymentowanie z instrumentem oraz głosem. Podczas śpiewania i tańczenia dzieci korzystają z instrumentów oraz innych rekwizytów, wspierające zabawy logopedyczne co ułatwia naukę języka nie tylko ojczystego ale również obcego.

Szachy

Nauka aktywnego i przestrzennego myślenia.

Gra wspomagająca logiczne myślenie, u nas ma królewską formę rozgrywaną na 64 polach. Na zajęciach dla początkujących poznawać będziemy figury w naszym królestwie (poddanych czyli piony i wieże zamku, gońców, hetmana i króla). Zaczniemy ćwiczyć ruchy po królestwie i rozgrywać scenariusze. Dla średniozaawansowanych przeprowadzimy turnieje i będziemy doskonalić debiutu z ataku i obrony królestwa

Programowanie

Nie każdy będzie programistą, ale każdy może nauczyć się logicznie myśleć!

Dzieci coraz częściej wykorzystują komputer do zabawy. Dzięki nam, poprzez zabawę nauczą się nowych umiejętności. Będą szły krok w krok z nowoczesną technologią oraz będą miały szansę przyswoić więcej wiadomości. Dzięki regularnym zajęciom w Laboratorium Kreatywności pod okiem profesjonalnych mentorów nasi podopieczni nauczą się stworzyć swoją własną grę oraz aplikację, a na kolejnych szczeblach nauki nawet własne strony internetowe, dodatkowo także zdobędą umiejętność kreatywnego podejścia do problemu oraz tego, jak znaleźć odpowiednie rozwiązanie. Dziecko z umiejętnością programowania ma także duże szanse na dostanie dobrze płatnej pracy w przyszłości. Każda grupa wiekowa będzie miała inny poziom trudności. 

Programowanie podstawowe
Dzieci rozpoczynające swoją przygodę z programowaniem na zajęciach nauczą się programowania wizualnego (blokowego), a dzięki wbudowanym symulatorze dzieci od razu zobaczą efekty swojej pracy, co przełoży się na większą motywację i chęci. Na zajęcia mogą uczęszczać dzieci, które miały już kontakt z programowaniem, jak i dzieci nie posiadające takiej wiedzy.

Programowanie – kontynuacja
Kolejnym krokiem w świecie programowania będzie stworzenie swojego pierwszego kodu, a z czasem zaprogramowanie gry czy aplikacji, a może nawet strony internetowej.

Programowanie – zaawansowane
Następnym etapem będzie nauka profesjonalnego programowania oraz zapoznania się z rynkiem pracy i rynkiem IT, który jest jednym z szybciej rozwijających się i najlepiej płatnych rynków na świecie.

Grafika

Kreatywne i artystyczne zajęcia w profesjonalnych programach graficznych.

Grafika komputerowa to idealne zajęcie dla osób z nieograniczoną wyobraźnią. dzieci na zajęciach będą uczyć się obsługi profesjonalnego oprogramowania obróbki graficznej, retuszu zdjęć, ciekawych efektów specjalnych i wielu innych, dzięki którym rozwiną swoje talenty artystyczne. W profesjonalnych programach odkryją jak dotąd nieznany świat perspektywy oraz wejdą na kolejne etapy rysunku. Jeśli Twoje dziecko interesuje się fotografią, grafiką komputerową lub plastyką to idealne zajęcia dla niego.

Młody konstruktor

Konstruktor, Bob budowniczy, inżynier – zajęcia wspierające umiejętności konstruktorskie, logicznego myślenia, myślenia przyczynowo – skutkowego. W życiu jest tak, że marzymy o zaspokojeniu jakiejś potrzeby i wpadamy na pomysły, które okazują się genialnymi wynalazkami czy rozwiązaniami. To właśnie tego typu zajęcia umożliwiają nam korzystanie z posiadanych zasobów w celu rozwiązywania problemów i myślenia nieszablonowego, poza utartymi schematami. Rozwijanie się w tym obszarze pozwala lepiej radzić sobie z nauką, rozwijać wyobraźnię, nie bać się popełniania błędów, efektywnie pracować, lepiej planować cele, świadomie wybierać i ufać sobie w czasie podejmowania decyzji.

Programowanie

Nie każdy będzie programistą, ale każdy może nauczyć się logicznie myśleć!

Dzieci coraz częściej wykorzystują komputer do zabawy. Dzięki nam, poprzez zabawę nauczą się nowych umiejętności. Będą szły krok w krok z nowoczesną technologią oraz będą miały szansę przyswoić więcej wiadomości. Dzięki regularnym zajęciom w Laboratorium Kreatywności pod okiem profesjonalnych mentorów nasi podopieczni nauczą się stworzyć swoją własną grę oraz aplikację, a na kolejnych szczeblach nauki nawet własne strony internetowe, dodatkowo także zdobędą umiejętność kreatywnego podejścia do problemu oraz tego, jak znaleźć odpowiednie rozwiązanie. Dziecko z umiejętnością programowania ma także duże szanse na dostanie dobrze płatnej pracy w przyszłości. Każda grupa wiekowa będzie miała inny poziom trudności. 

Programowanie podstawowe
Dzieci rozpoczynające swoją przygodę z programowaniem na zajęciach nauczą się programowania wizualnego (blokowego), a dzięki wbudowanym symulatorze dzieci od razu zobaczą efekty swojej pracy, co przełoży się na większą motywację i chęci. Na zajęcia mogą uczęszczać dzieci, które miały już kontakt z programowaniem, jak i dzieci nie posiadające takiej wiedzy.

Programowanie – kontynuacja
Kolejnym krokiem w świecie programowania będzie stworzenie swojego pierwszego kodu, a z czasem zaprogramowanie gry czy aplikacji, a może nawet strony internetowej.

Programowanie – zaawansowane
Następnym etapem będzie nauka profesjonalnego programowania oraz zapoznania się z rynkiem pracy i rynkiem IT, który jest jednym z szybciej rozwijających się i najlepiej płatnych rynków na świecie.

Odkrywca

Zrozum świat, którego jeszcze nie odkryłeś.

To czas najmłodszych odkrywców!
Zajęcia mają na celu wzbogacać wiedzę o świecie , rozwijać wyobraźnię i pobudzać chęć do samodzielnej eksploracji. Przede wszystkim stanowią przygodę, która ma stymulować uczenie się poprzez badanie i odkrywanie – jest to bowiem okres najszybszego rozwoju intelektualnego, jaki następuje podczas całego życia człowieka. Zajęcia odbywają się wg stałego schematu, dzięki czemu dziecko bez problemu odnajduje się w zajęciach i z łatwością wie co za chwilę będzie. Daje mu to poczucie bezpieczeństwa, które jest tak istotne na tym etapie rozwoju. Podczas zabawy śpiewamy z elementami rytmiki, które wzbogacają język dziecka i są łatwe do zapamiętania. Gramy na instrumentach typu bębenki, jajka shaker, grzechotki, janczary czy kołatki. Wykorzystuje chustki, piłki, piórka aby dzieci skupiły swoją uwagę na danym przedmiocie i wykonały przygotowane ćwiczenia. To co daje wiele radości do chusta animacyjna, dzięki której dzieci czują się swobodniej, otwierają się i eksplorują swoje ciało. Po głównej części zajęć przygotowuje zarówno ćwiczenia plastyczne, które wprowadzają dziecko w świat twórczości. Zamiennie z zabawami plastycznymi bawimy się podłogowo i jednocześnie ćwiczymy motorykę małą poprzez wkładanie guzików, drucików kreatywnych czy wykorzystywanie kamyków i butelek.

Muzykowanie daje moc

Zajęcia w języku angielskim dla rodziców z dziećmi w wieku 0-3 lat. Kontakt z dobrej jakości muzyką od pierwszych miesięcy życia uwrażliwia na różnorodność dźwięków, pobudza wyobraźnię dziecka, otwiera je na eksperymentowanie z instrumentem oraz głosem. Podczas śpiewania i tańczenia dzieci korzystają z instrumentów oraz innych rekwizytów, wspierające zabawy logopedyczne co ułatwia naukę języka nie tylko ojczystego ale również obcego.

Robotyka

Zbuduj i zaprogramuj własnego robota.

Roboty coraz częściej są nieodłączną częścią naszego życia. Dzięki naszym zajęciom dziecko pozna najnowocześniejsze technologie, które pomogą mu się odnaleźć w coraz szybciej rozwijającym się świecie. Z każdymi zajęciami nasi podopieczni będą uczyli się coraz trudniejszych rzeczy, które daleko wykraczają poza podstawę programową. Na zajęciach uczniowie są od opieką wykwalifikowanej kadry, dzięki której nauczą się programować roboty. Wiedza zdobyta w Laboratorium Kreatywności ułatwi start w dorosłe życie, a także pomoże zrozumieć technologię każdemu dziecku.

Grafika

Kreatywne i artystyczne zajęcia w profesjonalnych programach graficznych.

Grafika komputerowa to idealne zajęcie dla osób z nieograniczoną wyobraźnią. dzieci na zajęciach będą uczyć się obsługi profesjonalnego oprogramowania obróbki graficznej, retuszu zdjęć, ciekawych efektów specjalnych i wielu innych, dzięki którym rozwiną swoje talenty artystyczne. W profesjonalnych programach odkryją jak dotąd nieznany świat perspektywy oraz wejdą na kolejne etapy rysunku. Jeśli Twoje dziecko interesuje się fotografią, grafiką komputerową lub plastyką to idealne zajęcia dla niego.

Szachy

Nauka aktywnego i przestrzennego myślenia.

Gra wspomagająca logiczne myślenie, u nas ma królewską formę rozgrywaną na 64 polach. Na zajęciach dla początkujących poznawać będziemy figury w naszym królestwie (poddanych czyli piony i wieże zamku, gońców, hetmana i króla). Zaczniemy ćwiczyć ruchy po królestwie i rozgrywać scenariusze. Dla średniozaawansowanych przeprowadzimy turnieje i będziemy doskonalić debiutu z ataku i obrony królestwa

Architektura

Zdobywanie wiedzy poprzez doświadczenia i eksperymenty.

To zajęcia, które łączą umiejętności manualne oraz nauki ścisłe. Dzieci poznają podstawy urbanistyki oraz dowiedzą się o historii pierwszych miast i zasadach ich funkcjonowania. Lekcje stwarzają warunki do rozwijania kreatywności i wyobraźni przestrzennej. Podczas zajęć będą korzystać z niezbędnych narzędzi oraz programów do projektowania wnętrz. Zaprojektują swój wymarzony pokój, a nawet cały dom. Zwieńczeniem pracy będzie stworzenie wspólnej makiety historycznego miasta. Zdobyta wiedza i umiejętności mogą być wykorzystane przez dziecko do aplikacji na studia związane z kierunkami projektowania i architektury.

Młody konstruktor

Konstruktor, Bob budowniczy, inżynier – zajęcia wspierające umiejętności konstruktorskie, logicznego myślenia, myślenia przyczynowo – skutkowego. W życiu jest tak, że marzymy o zaspokojeniu jakiejś potrzeby i wpadamy na pomysły, które okazują się genialnymi wynalazkami czy rozwiązaniami. To właśnie tego typu zajęcia umożliwiają nam korzystanie z posiadanych zasobów w celu rozwiązywania problemów i myślenia nieszablonowego, poza utartymi schematami. Rozwijanie się w tym obszarze pozwala lepiej radzić sobie z nauką, rozwijać wyobraźnię, nie bać się popełniania błędów, efektywnie pracować, lepiej planować cele, świadomie wybierać i ufać sobie w czasie podejmowania decyzji.

galeria zdjęć

zapisz się!

Pl. Tadeusza Kościuszki 4A
50-029 Wrocław

Tel: 883 624 090
fundacja@odkrycie.org

Konto bankowe:
16 1140 2004 0000 3602 7963 0605
KRS: 0000818821
NIP: 8982254745
REGON: 385067158 

Dowiedz się jak przetwarzamy Twoje dane osobowe (RODO)

Copyright 2020 Fundacja Odkrycie

Tel: 883 624 090
fundacja@odkrycie.org 

Pl. Tadeusza Kościuszki 4A
50-029 Wrocław

NIP: 8982254745    KRS: 0000818821 
REGON: 385067158

Konto bankowe:
16 1140 2004 0000 3602 7963 0605

 

Dowiedz się jak przetwarzamy Twoje dane osobowe (RODO)

Copyright 2020 Fundacja Odkrycie

Skip to content